تماس با ما
Amy

شماره تلفن : +86-18602011234

WhatsApp : +8618602011234

مشخصات QC

1. سیاست کیفیت

CIMC محصولات و خدمات ویژه وسایل نقلیه ویژه قابل اعتماد را مطابق با الزامات قوانین و مقررات ، به مشتریان جهانی ارائه می دهد ، فرهنگ کیفیت "مشتری محور" را پرورش می دهد ، و "برآورده کردن خواسته های مشتری" را به عنوان نقطه شروع کلیه فعالیت ها و مسئولیت کلیه کارمندان قرار می دهد. .علاوه بر این ، CIMC سیستم مدیریت کیفیت را با بهبود مداوم ایجاد می کند ، همه پیوندها را کنترل می کند ، بطور مداوم کیفیت محصول را بهبود می بخشد و توانایی ایجاد ارزش را تقویت می کند.

Cimc Trailers For Sale in China  - used and new کنترل کیفیت 0
(1) سیاست کیفیت
با ارائه محصولات و خدمات قابل اعتماد وسایل نقلیه ویژه مطابق با قوانین و مقررات ، به مشتریان جهانی ارائه دهید

موقعیت یابی استراتژیک: شرکت ما با هدف تبدیل شدن به یکی از تأمین کنندگان اصلی تجهیزات و خدمات حمل و نقل مدرن درجه یک جهان مطابق با نیاز مشتری ، ایجاد مارک قابل اعتماد مشتری ، رشد پایدار و سالم را حفظ کرده و حداکثر ارزش را برای مشتریان ، سهامداران و کارکنان ایجاد می کند.

(2) فرهنگ کیفیت "مشتری محور" را پرورش داده و "برآورده کردن مطالبات مشتری" را به عنوان نقطه شروع کلیه فعالیتها و مسئولیت کلیه کارکنان قرار دهید.

مفهوم "مشتری محور ، ایجاد ارزش برای مشتریان" باید عملی شود.علاوه بر تغییر در مفهوم با استفاده از آموزش و تبلیغات اجماع ، ایجاد سیستم کاری "مشتری محور" از جمله مهمتر است: ایجاد یک سازمان با محوریت خواسته های مشتری.فرآیند تجارت را با محوریت خواسته های مشتری ایجاد کنید.مکانیزم عملکرد را با محوریت خواسته های مشتری انجام دهید.توسعه سیستم مدیریت با تمرکز بر نیازهای مشتری.

Cimc Trailers For Sale in China  - used and new کنترل کیفیت 1

(3) ایجاد سیستم مدیریت کیفیت با بهبود مداوم ، کنترل کلیه پیوندها ، بهبود مداوم کیفیت محصول و تقویت توانایی ایجاد ارزش.

CIMC با توجه به توان سیستم ، به جای مزایای آن از یک جنبه ، محصولات و خدمات باکیفیت را در اختیار مشتریان قرار می دهد.كليه عوامل مرتبط با كاركنان ، ماشين آلات ، مواد اوليه ، روش پردازش ، روش آزمايش و محيط زيست با استفاده از تكنولوژي و روش هاي كنترل مؤثر كنترل مي شوند تا بتوانند كيفيت پايدار را حفظ كنند.

Cimc Trailers For Sale in China  - used and new کنترل کیفیت 2

2. هدف کیفیت
فرایند سیستم مدیریت کیفیت شامل: فرایند مدیریت ، فرایند پشتیبانی و فرآیندهای مشتری مدار با توجه به الزامات برنامه ریزی شده است تا اطمینان حاصل شود که از عملکرد مؤثر سیستم مدیریت کیفیت در چیدمان برنامه اطمینان حاصل می شود.در حال حاضر سیستم مدیریت کیفیت عملکرد خوبی دارد و نقش مهمی در مدیریت کیفیت دارد.علاوه بر این ، شرکت ما پیشرفت مستمر در سیستم مدیریت کیفیت دارد.